JAK POWSTAJE KSIĄŻKA?

Twórcze warsztaty językowo - plastyczne z klasą 3B

W piątek 20 stycznia w szkolnej bibliotece odbyły się ciekawe warsztaty zatytułowane "JAK POWSTAJE KSIĄŻKA?". W zajęciach tych uczestniczyli uczniowie klasy 3B z panią wychowawczynią Marzeną Gęsicką.
Dzieci miały okazję obejrzeć krótki filmik o powstawaniu książek. Poznając etapy produkcji książek, dostrzegły i doceniły pracę  ludzi różnych zawodów, np.: pisarzy, redaktorów technicznych, tłumaczy, drukarzy, introligatorów i ilustratorów. Zobaczyły długi proces tworzenia książek, który jest niezbędny, aby książka znalazła się w rękach czytelnika. Uczniowie uczestniczyli także w zabawie ruchowej - klambury zawodowe.

Dzieci tworzyły własne opowieści w oparciu o prezentowane ilustracje, co zainspirowało je do dalszej kreatywnej pracy.

Na koniec uczniowie stali się twórcami własnej książki. Grupa PISARZY  wymyślała i pisała opowieść o SŁONIU JANKU, a druga wcieliła się w ILUSTRATORÓW  opowieści o słoniu.

Efektem pracy uczniów klasy 3B jest ciekawa książka, którą warto obejrzeć i przeczytać w naszej bibliotece.

Zapraszamy do biblioteki!