Zwierzęta egzotyczne w szkolnej bibliotece

Dwie grupy naszych milusińskich z PRZEDSZKOLA nr 190 odwiedziły szkolną bibliotekę. Jednego dnia przyszły do nas dzieci z grupy PSZCZÓŁEK, a następnego spotkały się z nami maluchy z grupy ŚWIERSZCZY.

Na początku spotkania przedszkolaków przywitało kilka zwierzątek – mały lew, a potem Zebra Wiesia i słoń Edzio, które zrobiły naszym gościom miłego psikusa, bo gdzieś się schowały, by ...

wyskoczyć nagle z ukrycia.

Następnie dzieci bawiły się przy obrazkowej zgadywance, rozpoznawały odgłosy różnych zwierząt, które mieszkają w afrykańskiej dżungli lub na sawannie. Zobaczyły wiele książek o zwierzętach egzotycznych oraz mogły wspólnie pobawić się w kalambury - CO TO ZA ZWIERZĘ? Zatańczyły także i pofikały wesoło przy piosence „IDZIEMY DO ZOO”, układały puzzle - rozsypane obrazki zwierząt.

W obu grupach bawiliśmy się radośnie, a wszystko po to, by wprowadzić dzieci w świat egzotycznej fauny.