Finał VII Memoriału Urszuli Marciniak - sukcesy naszych uczennic

W sobotę 25 marca w Instytucie Informatyki UWr odbył się finał VII Memoriału Urszuli Marciniak, zawodów w rozwiązywaniu łamigłówek diagramowych. W bieżącym roku Memoriał rozgrywany był niezależnie w sześciu miastach Polski: w Kielcach, Warszawie, Białymstoku, Gdańsku, Lublinie i Wrocławiu.

Do finału przystąpiło szerokie grono uczestników wyłonionych na podstawie wcześniejszych etapów eliminacyjnych w czterech kategoriach wiekowych:

• Młodzicy (kl. 3-5 SP),
  • Juniorzy (kl. 6-8 SP),
  • Licealiści (szkoły średnie)
  • Dorośli (osoby, które ukończyły szkoły ponadpodstawowe).

Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Aleksandra Sadowska z klasy 5c oraz Lidia Kuźmin z klasy 6c.

Finał składał się z trzech 45-minutowych rund, każda o nieco wyższym stopniu trudności. W kategorii Młodzicy udział brało 120, a w kategorii Juniorzy aż 137 uczniów z województw dolnośląskiego oraz wielkopolskiego. Po trzeciej rundzie zawodnicy wzięli udział w wykładzie popularnonaukowym pt. Geometria cieni, który wygłosił prof. Zbigniew Marciniak (Uniwersytet Warszawski).

Po wykładzie nastąpiło ogłoszenie listy zawodników zakwalifikowanych do ostatniego etapu konkursu. Do Wielkiego Finału, w każdej kategorii awansowało około dziesięciu osób z najwyższą liczbą punktów zdobytą łącznie w rundach I - III.

Lidia zajęła XV miejsce w kategorii Juniorzy.

Ola zakwalifikowała się do Wielkiego Finału. Po zakończeniu ostatnich zmagań wyłonieni zostali zwycięzcy.

Aleksandra Sadowska zajęła I miejsce w kategorii Młodzicy, ex aequo z Alicją Wołoncewicz (SP 9 Wrocław).

Na koniec wszyscy wielcy finaliści odebrali nagrody oraz dyplomy.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz naszym uczennicom, które dumnie reprezentowały trzydziestą czwartą.

Szkolny koordynator konkursu

Julia Hybiak