Dni Turystyki

W dniu 20 marca 2023 r. uczniowie klasy 8a wzięli udział w jubileuszowej edycji Dni Turystyki – Festiwalu Podróżniczego, który już dwudziesty raz odbył się na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM.

Ten dzień był przeznaczony dla szkół i nasi uczniowie uczestniczyli w  niezwykłych warsztatach, konkursach i prelekcjach.

Dni Turystyki

Było wiele śmiechu i zabawy!

Poszczególne grupy wzięły udział :

• w warsztatach z lepienia figurek neolitycznych z gliny,
  • w warsztatach z podstaw szyfrów i survivalu,
  • w grze terenowej, w której uczestnicy przemienili się w detektywów, a ich zadaniem było odnalezienie pełnej mapy.

Wszyscy mogli sprawdzić swoją znajomość mapy świata w konkursie „Geography Vibe”, powspinać się na ściance Blok Line lub zamienić się w speleologa przechodząc przez „Szafkę speleo”.

Nasi uczniowie odnieśli sukcesy!!!

Na podium znaleźli się SZYMON BOJAŃSKI i ANDRZEJ FORMANOWICZ – wynagrodzeni w konkursie znajomości mapy świata oraz JULIA LISIECKA, która ulepiła z gliny piękną figurkę żółwia. Sukcesy były tym bardziej znaczące, że byliśmy przedstawicielami szkoły podstawowej wśród licealistów!

Dni Turystyki były świetnie zorganizowane, wszystkie atrakcje wspaniale przygotowane i z pewnością możemy wszystkich zachęcić do wzięcia udziału w kolejnych edycjach.

Karolina Piszczek i Danuta Jagiełło