Wiosenne harce

Jeszcze do pierwszych dni marca, kochające ptaki zuchy, dokarmiały swoich milusińskich. Mała Celinka i Bartuś zdobyli sprawność Ptasiego Opiekuna.

Razem z Babcią zucha Jacusia, panią Małgorzatą Jędrzejczak - Tomczak, plastykiem - ceramikiem Centrum Kultury Zamek, lepiliśmy z wesołej gliny wielkanocne baranki i kurczaczki.  Bardzo dziękujemy za cudne warsztaty.

A kiedy nastały ciepłe dni marcowe, swoje zbiórki przenieśliśmy do naszego lasu, Żurawińca. Tam czujemy się najlepiej. Podpatrujemy przyrodę, a tropy leśnych zwierząt, zieleniejące się runo leśne nie mają przed nami tajemnic. Pierwszy dzień  astronomicznej wiosny, 20 marca przywitaliśmy właśnie w Żurawińcu. Każdy zasiał w swojej doniczce pierwsze kwiatki - aksamitki.Szukaliśmy pierwszych śladów wiosny. Druhna Jagoda, a potem Adaś, Celinka i Bartuś przebrali się za Panią Wiosnę. Sukienkę wykonała przed laty pani Paulina Celka, wicedyrektor naszej szkoły. Bardzo dziękujemy!

Znaleźliśmy również teren pod budowę szałasów. Harcerze z zastępu Zielony Trójkąt bardzo szybko rozpoczęli budowę, zuchy natomiast  są na etapie zbierania materiałów. Po leśnych harcach harcerki z zastępu Zielony Trójkąt przygotowywały szybkie przekąski: popcorn, owocowe szaszłyki lub owocowe herbatki.