XV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI "Wiersze Emilii Waśniowskiej" - drugi etap

w naszej szkole

W dniu 20 kwietnia w naszej szkole odbył się drugi etap Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „WIERSZE EMILII WAŚNIOWSKIEJ”.

Z tej okazji przybyli do nas reprezentanci szkół podstawowych z miasta Poznania i okolic, którzy zostali laureatami pierwszego etapu konkursu w swoich szkołach.

Artyści pięknie zaprezentowali utwory poetyckie  Emilii Waśniowskiej. Widzowie wysłuchali ich z prawdziwą przyjemnością.

Wszyscy uczestnicy konkursu wzięli udział w loterii fantowej. Podczas oczekiwania na werdykt komisji konkursowej, po słodkim poczęstunku, mogli obejrzeć ciekawy program artystyczny. Tańce i piosenki przygotowane przez uczniów naszej szkoły wprowadziły nas w miły nastrój. Tego dnia mogliśmy także obejrzeć ciekawe wystawki prac uczniów naszej szkoły oraz wystawę poświęconą życiu i twórczości Emilii Waśniowskiej. W bibliotece szkolnej zaprezentowana została kolekcja exlibrisów (czyli ozdobnych znaków własnościowych książek), którą zebrała nasza poetka.

Na zakończenie wydarzenia nasi mniejsi i więksi artyści otrzymali dyplomy, książki oraz upominki. Laureaci konkursu zdobyli Nagrodę Dyrektora – statuetki SOWY.  Zwyciężczyni  w kategorii klas 5-8 otrzymała CERTYFIKAT uprawniającydo otrzymania dodatkowych punktów podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Cieszymy się, że recytacja Artura i Zosi została nagrodzona w naszym konkursie.

Ten dzień był pełen miłych chwil. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się podczas kolejnej edycji.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie GRATULUJEMY i ZAPRASZAMY !

ORGANIZATORZY KONKURSU