WARSZTATY MIĘDZYKULTUROWE zawitały na Ostrów Tumski

Kolejny cykl Warsztatów Międzykulturowych dla dzieci pochodzenia ukraińskiego rozpoczęła wycieczka na Ostrów Tumski. Uczniowie zapoznali się z historią kolebki Państwa Polskiego- zwiedzili cały Ostrów Tumski w Poznaniu. Zwiedziliśmy Wyższe Seminarium Duchowne Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej w Poznaniu, które kształci misjonarzy katolickich, wysyłanych na cały świat. Dużo uwagi poświęcili uczniowie na zwiedzanie Bazyliki archikatedralnej Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Poznaniu - jednego z najstarszych polskich kościołów i najstarszej polskiej katedry. Jest ona miejscem pochówku pierwszych władców Polski i przypuszczalnym miejscem chrztu Mieszka I.
Dalej poprzez Most Jordana, ze słynnymi kłódkami zakochanych przeszliśmy na Śródkę, by obejrzeć urokliwe uliczki i mural. Polecamy wszystkim zwiedzić ten  fragment naszego miasta.