BeCreo (#LaboratoriaPrzyszłości)

BeCreo Kit to zestaw konstrukcyjny z mikrokontrolerem, czujnikami i akcesoriami, który służy do nauki podstaw programowania, elektroniki, mechatroniki i elementów robotyki.  Uczestnicy zajęć matematyczno — informatycznych: Kształtuję kompetencje XXI wieku zapoznali się z tymi zestawami. W efekcie czego postały pierwsze projekty: symulacja świateł drogowych oraz czujka natężenia światła.

Zestaw konstrukcyjny z mikrokontrolerem, czujnikami i akcesoriami pozwala na realizację podstawy programowej kształcenia ogólnego szkoły podstawowej w zakresie nauki programowania i myślenia komputacyjnego. Umożliwia realizację projektów technicznych i konstruowanie realnie działających modeli z różnych dziedzin.

Zestawy te zostały zakupione dzięki udziałowi naszej szkoły w programie Laboratoria Przyszłości.