TAŃCZĄCY ROBOT

Robot Photon z AMAZON Kindloteki STEM uczył tańca
dzieci z Przedszkola nr 190

Dnia 16 maja bibliotekę odwiedziły Pszczółki z Przedszkola nr 190. Tym razem przenieśliśmy się do świata nowoczesnych technologii. Po wysłuchaniu wiersza Roboty porozmawialiśmy o tym, jak ludzie wykorzystują współczesne osiągnięcia techniki, aby ułatwić sobie życie. Głównym tematem zajęć były nowoczesne roboty.

Przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną, a następnie rozwiązywały zagadki i układały puzzle. Miały okazję wykazać się dobrą spostrzegawczością oraz sprytem. Dzieci poznały ciekawe książki, które opowiadają o technice. Robot PHOTON, podarowany bibliotece przez firmę AMAZON, nauczył naszych gości kilku kroków tańca. Po wesołej zabawie robot zadał przedszkolakom zagadki, w których odgadywały usłyszane dźwięki.

Na zakończenie spotkania każdy mógł zaprojektować własnego robota do zadań specjalnych. Wszyscy razem wesoło bawiliśmy się podczas naszych zajęć.