- Odwiedziny: 4807724
- Do końca roku: 244 dni
- Do wakacji: 57 dni
Szkoła Podstawowa nr 34 im. Wojska Polskiego
Noc Naukowców
W ubiegły piątek uczniowie naszej szkoły, pod opieką pani Małgorzaty Rychlik oraz pani Julii Hybiak, wzięli udział w fascynującym wydarzeniu - Nocy Naukowców na Politechnice Poznańskiej. Była to niezapomniana okazja do odkrycia naukowych tajemnic poprzez różnorodne warsztaty i pokazy.
Kryptografia dla każdego: Prosto o bezpieczeństwie
Uczniowie mogli wcielić się w rolę kryptologów i spróbować swoich sił w tworzeniu oraz łamaniu szyfrów. Dzięki temu warsztatowi poznali podstawy kryptografii i dowiedzieli się, jak kodować wiadomości, aby były one bezpieczne i niedostępne dla niepowołanych osób. Była to doskonała lekcja praktycznej wiedzy o bezpieczeństwie w świecie cyfrowym.
Sieci IP bez tajemnic
Podczas tego pokazu uczniowie zgłębili działanie internetu, poznając zarówno podstawowe, jak i bardziej zaawansowane mechanizmy działania sieci IP. Ciekawostki naukowe dotyczące internetu wzbudziły duże zainteresowanie.
Laboratorium zimna
Jednym z najbardziej emocjonujących punktów programu było laboratorium zimna. Uczniowie na własne oczy zobaczyli, jak w kilka sekund można zamrozić wodę oraz jak wygląda temperatura –196 stopni Celsjusza. Nie zabrakło także eksperymentów z użyciem ciekłego azotu, które wywołały dreszczyk emocji.
Nowość! Mini Fabryka Slime
Na koniec uczniowie mieli okazję wziąć udział w nowości – Mini Fabryce Slime. W ramach tej atrakcji samodzielnie tworzyli popularne masy plastyczne, co dostarczyło wiele radości i kreatywnej zabawy.
Noc Naukowców okazała się niezwykle inspirującym wydarzeniem, które na długo pozostanie w naszej pamięci.
-
-
Kontakt
Szkoła Podstawowa nr 34 im. Wojska Polskiego
os. Bolesława Śmiałego 107
60-682 Poznań
tel. 61 823 60 91