- Odwiedziny: 5480704
- Do końca roku: 200 dni
- Do wakacji: 12 dni
Szkoła Podstawowa nr 34 im. Wojska Polskiego
Biwak wiosenny w Folwarku "Mila"
Na zaproszenie pani Marioli, babci zucha Maciusia pojechaliśmy na biwak do Krzycka Wielkiego do agroturystyki Folwark "Mila". W piątek, 7 kwietnia br. harcerze przygotowywali się do Przyrzeczenia Harcerskiego, a w sobotę, "uwijali się", żeby wykazać się umiejętnościami młodego ratownikami przedmedycznego. Razem z zuchami spacerowaliśmy z płochliwymi alpakami, ale owieczki bardziej przypadły wszystkim do gustu. Była piękna, słoneczna pogoda, a wycieczka nad jezioro dała dużo radości. Przewodnikiem po okolicy był zuch Maciuś, który często odwiedza swoją babcię. Gościnność pani Marioli była ogromna. Cieplutko w budynku, konfitury i mleko na śniadanie, a na zewnątrz folwarku: wielki teren rekreacyjny z drewnianym domkiem, boiskiem i trampoliną, która zrobiła największą furorę u wszystkich biwakowiczów. Na obiad było spaghetti, które ugotował druh Jacek, a na ognisku oprócz kiełbasek i pianek upiekł dodatkowo w kociołku furę popcornu. Mama Jurek upiekła pyszne babeczki na 11- te urodziny syna. Powstała również kolejna piąta zwrotka do piosenki naszej gromady o folwarku "Mila". A w niedzielę druhna Jagoda uczyła wiązać węzły, ze sznurków, które mogą się przydać w wielu sytuacjach, bo w harcerstwie zdobywa się umiejętności na całe życie. Na uroczysty apel o godz. 12.00 przyjechali rodzice i zobaczyli na łące leżące czerwone torby malowane w zwierzaki, które wszyscy robiliśmy w sobotę wieczór. Posłużą nam do przechowywania żywności na kolejne biwaki. Tato dwóch zuchów Tymka i Szymka przywiózł niezbędny ekwipunek z naszej harcówki, a potem odwiózł z powrotem. Bardzo dziękujemy!
Wszyscy bardzo miło wspominają wiosenny biwak w folwarku "Mila". Bardzo dziękujemy pani Marioli, babci zucha Maciusia za gościnność i wielkie serce.
-
-
Kontakt
Szkoła Podstawowa nr 34 im. Wojska Polskiego
os. Bolesława Śmiałego 107
60-682 Poznań
tel. 61 823 60 91