SP 34 ponownie Mistrzem Poznania w koszykówce dziewcząt w Igrzyskach Dzieci (#LaboratoriaPrzyszłości)

W dniu 2 marca 2023 r. w naszej szkole odbył się Finał Igrzysk Dzieci o Mistrzostwo Poznania w koszykówce dziewcząt. Najpierw odbyły się mecze półfinałowe, w których zagrały ze sobą SP 18, SP 51, SP 7 i reprezentacja naszej szkoły. Następnie odbyły się mecze o 3 i o 1 miejsce.

W wyniku wszystkich rozegranych spotkań 4 miejsce w tegorocznych Igrzyskach Dzieci w koszykówce dziewcząt zajęła SP 18, 3 miejsce zajęła SP 51, 2 miejsce przypadło SP 7, a Mistrzem Poznania ponownie zostały uczennice naszej szkoły, broniąc tytułu, który udało nam się wywalczyć w ubiegłym roku!

Po turnieju finałowym odbyła się ceremonia podsumowująca całe rozgrywki, podczas niej obecni była Pani Dyrektor Zofia Baniewska oraz przedstawicieli Poznańskiego SZS, Pan Marcin Kaliszan. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, a drużyny, które zajęły miejsca 1-3 otrzymały dodatkowo medale i pamiątkowe koszulki.

Na koniec ceremonii wręczone zostały nagrody indywidualne dla wyróżnionych z każdej drużyny zawodniczek, które ufundował klub Enea AZS Politechnika Poznań, który współpracuje z naszą szkołą w ramach klas sportowych i zajęć o profilu koszykówka dziewcząt.

Gratulujemy naszym uczennicom sukcesu i trzymamy kciuki za nie podczas rozgrywek na poziomie wojewódzkim!

Krótką relację w formie zdjęć oraz filmiku przygotowali nasi uczniowie, korzystając ze sprzętu zakupionego w ramach programu #Laboratoria Przyszłości.

#Laboratoria Przyszłości