Szkoła Podstawowa nr 34 im. Wojska Polskiego

41 Turniej Mini-Kosza im Tadeusza Dudzińskiego „Dzień Dziecka 2019”

W dniach 1 i 2 czerwca 2019 r. na sali POSiR A w Poznaniu przy ul. Spychalskiego 34 rozegrany został 41 Turniej Mini-Kosza „Dzień Dziecka” w kategorii dziewcząt. W turnieju wzięła udział drużyna Enea AZS Poznań, w składzie której znalazło się 10 uczennic naszej szkoły. Z klasy 5C były to Wiktoria Leporowska, Zuzanna Zawała, Anna Komosa oraz Helena Rospłoch. Natomiast z klasy 4D w turnieju wystąpiły Ewa Konwinska, Iga Skolasińska, Matylda Urny, Hanna Antoniak, Zuzanna Wawrów oraz Martyna Karolczuk. Dodatkowo wsparcia koleżankom z ławki rezerwowych udzielała Julia Nowakowska z klasy 4D, która niestety w turnieju nie mogła wystąpić ze względu na kontuzję palca.

W turnieju wystąpiło w sumie 8 zespołów – MUKS Poznań, TS Basket Gniezno, Olimpijczyk Ostrów Wlkp., Dwójka Rogoźno, Lider Swarzędz, Moskawa Środa Wlkp. i Kusy Szczecin. W całym turnieju nasza drużyna rozegrała 5 spotkań. Pierwszy dzień zmagań turniejowych był dla nas bardzo trudny, dziewczyny do tej pory z klasy 5 i 4 trenowały oddzielnie i były to pierwsze mecze, w których dziewczyny wspólnie wystąpiły na boisku. W związku z tym potrzebowały one czasu na zgranie się i lepsze zrozumienie na boisku podczas gry. Jednak z meczu na mecz dziewczyny coraz lepiej prezentowały się i w końcowej klasyfikacji zajęły 6 miejsce. Jednak nie wynik w tym turnieju był najważniejszy – na tym etapie szkolenia najważniejsza jest dobra zabawa i stawanie się coraz lepszym wraz z kolejnymi spotkaniami. Te cele udało się zrealizować, każda zawodniczka miała okazję do zaprezentowania swoich umiejętności na boisku i to było właśnie kluczowe dla trenera Marcina Jopka i trenerki Katarzyny Buszewicz, którzy prowadzili ten zespół.

Występ na tym turnieju należy w związku z powyższym uznać za udany i liczymy na to, że dzięki wspólnej ciężkiej pracy na treningach oraz podczas obozu sportowego przyniosą efekt w następnym sezonie.

Jednocześnie pragniemy podziękować naszym wiernym kibicom, którzy każdego dnia licznie zjawiali się na sali i wspierali swoje młode pociechy w rywalizacji sportowej! Atmosfera podczas spotkań dzięki wam była wyśmienita!