Pamiętamy - 100. rocznica urodzin Karola Wojtyły - Jana Pawła II - prace uczniów

18 maja 2020 r. przypada 100. rocznica urodzin  Karola Wojtyły - Jana Pawła II.
Kim był Jan Paweł II? Co o Nim wiemy? Czy chcemy o Nim pamiętać?
Na te i inne pytania próbowali odpowiadać uczniowie podczas zdalnych lekcji religii, by przygotować się do obchodów 100. rocznicy urodzin papieża.
Uczniowie klas I - III oraz klasy V A i V B wykonali prace związane z Janem Pawłem II, które zostały umieszczone w prezentacji.
W prezentacji znajdują się również wspomnienia i filmy związane z Janem Pawłem II, a całość kończy ulubiona pieśń papieża Barka .

Historia życia Karola Wojtyły to opowieść o artyście, filozofie, duszpasterzu, wychowawcy .... Tym, co łączy wszystkie jego życiowe powołania jest przesłanie, pełne wiary w drugiego człowieka oraz przekonanie o potrzebie dialogu i porozumienia  Jego fascynująca biografia dowodzi, że ludzkie życie może być zwyczajne w swej niezwykłości. W Liście do Artystów w 1999 r powiedział:  Zadaniem każdego człowieka jest być twórcą własnego życia: człowiek ma uczynić z niego arcydzieło sztuki.
I to przesłanie niech towarzyszy każdemu z nas!

Dziękuję wszystkim uczniom, którzy przesłali prace oraz Ich rodzicom za pomoc!

Zobacz prezentację - https://liblink.pl/JEcJSL7ab0