Godzina Kodowania - Tydzień Edukacji Informatycznej

Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele! W ramach tygodnia informatycznego serdecznie polecamy Wam: STEM Kindloteka na Hour of Code.

Godzina Kodowania to coroczna światowa inicjatywa promująca naukę kodowania. Jej celem jest pokazanie, że każdy może nauczyć się podstaw programowania i poszerzyć swoje kompetencje cyfrowe. Po raz kolejny włączamy się w to wydarzenie razem z programem Amazon STEM Kindloteka i zapraszamy do udziału w naszych onlinowych spotkaniach.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne i nie wymagają rejestracji. Spotykamy się zawsze w tym samym miejscu:

PROGRAM:

1. i 2. Zakoduj Herkulesa!

W trakcie warsztatów wykorzystamy platformę CoderZ i przygotowany przez Amazon Cyber Robotic Challenge. Uczestnicy będą mogli poznać podstawy programowania, sterując robotem Herkulesem (robotem na co dzień wykorzystywanym w magazynach Amazon), przekonają się, w jaki sposób mogą decydować o tym, jak porusza się robot, z jaką prędkością, jak ma sobie poradzić z przeszkodami itd. To wyjątkowa okazja, żeby zajrzeć do wnętrza magazynu, zobaczyć codzienną pracę w centrach logistycznych Amazon i jednocześnie poznać podstawy programowania.

Dla kogo: Młodzież 12+

Prowadząca: Sylwia Milczarek

Kiedy? 8 grudnia 2020 godz. 16.00-17.30 i 10 grudnia godz. 16.00-17.30

3. Czym jest STEM?

STEM to model nauczania, w którym łączy się kilka dziedzin nauki z czterech, których pierwsze litery tworzą ten tajemniczy skrót: S czyli Science (nauka), T czyli Technology (technlogia), E czyli Engineering (inżynieria) i M czyli Mathematic (matematyka). Jednym słowem to model łączący w jedno grupy nauk przyrodniczo – techniczno – matematycznych.
Co to oznacza praktycznie? Jak działać zgodnie z tym modelem? Jak włączać tę metodologię w codzienne działania z dziećmi i młodzieżą? Na te pytania znajdziecie odpowiedź na naszym webinarze.

Dla kogo: Nauczyciele, edukatorzy, rodzice

Prowadząca: Mariola Fik

Kiedy? 7 grudnia, 19.00-20.30

4. Zakodowane przygody

Kodowanie może być znakomitym sposobem na spędzenie czasu z dziećmi. Na webinar zapraszamy rodziców/dziadków/ciocie/wujków z dziećmi w wieku 6-8 lat. Zaprosimy Was do wielu aktywności programistycznych – takich całkiem off i całkiem online. Przygotujcie kartki, kredki, flamastry, tablety i telefony. I koniecznie zabierzcie ze sobą na spotkanie dobry humor i otwartą głowę!

Dla kogo: Rodzice/Dziadkowie/Ciocie/Wujkowie z dziećmi w wieku 6-8 lat

Kiedy? 12 grudnia, 11:00-13:00

Prowadzący: Agnieszka Chomicka-Bosy, Krzysztof Jaworski

5. Lecimy do…! SCRUM w edukacji (część II)

SCRUM w praktyce, czyli opowiemy o tym, jak model pracy znany w biznesie sprawdza się w praktyce szkolnej. Wspólnie zaplanujemy podróż do wymarzonego miejsca, łącząc podstawy metody SCRUM z narzędziami wykorzystywanymi w edukacji zdalnej.

I część spotkania o SCRUM jest do obejrzenia tutaj.

Dla kogo? Nauczyciele i edukatorzy

Prowadząca: Sylwia Milczarek