DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU w SP34

9 lutego będziemy obchodzić w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu. Uczniowie klas  VI i VIII wzięli już udział w zajęciach profilaktycznym ze strażniczkami miejskimi i pedagogiem szkolnym organizowanych online.  Celem zajęć było przekazanie dzieciom informacji dotyczących bezpieczeństwa w sieci internetowej. Głównym tematem zajęć było omówienie zagrożeń i niebezpieczeństw, jakie niesie ze sobą nierozważne i nieodpowiedzialne korzystanie z Internetu.

9 lutego w spotkaniach będą uczestniczyć uczniowie klas III.

W holu szkoły uczniowie klas I - III mogą zapoznać się z Kodeksem Bezpiecznego Surfowania.

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa Europejskie, ale już od kilku lat DBI przekracza granice Europy, angażując państwa z całego świata. Tegoroczny Dzień Bezpiecznego Internetu przebiegał pod hasłem „Działajmy razem”.