O przygodach fifnej pszczółki - konkurs i co dalej

Drodzy Uczniowie!

Bardzo dziękujemy za udział w konkursie „O przygodach fifnej pszczółki” organizowanym przez Wydział Działalności Gospodarczej i Rolnictwa Urzędu Miasta Poznania. Dotarło do nas 36 ciekawych prac, które zostały przekazane do Urzędu Miasta. Czekamy na wyniki.

Wszyscy wykazaliście się ogromną kreatywnością. Dziękujemy!!!

Wszystkie prace umieściliśmy w prezentacji! Warto zobaczyć!

PSZCZOŁY

Co dalej!

Konkurs o pszczołach oraz domki dla owadów, które otrzymaliśmy, zainspirowały nas do realizacji w klasach I -III projektu o owadach zapylających. Na lekcjach poznajemy tajemnice życia tych małych, bardzo pożytecznych stworzeń. Poniżej umieszczamy link do ciekawych zadań związanych z życiem fiflnych owadów zapylających. Znajdziecie tam ciekawostki, ćwiczenia, grę rodzinną i …

To nie wszystko!

Już niebawem w naszym szkolnym ogródku powstanie łąka kwiatowa. To dopiero będzie widok!

A to pierwsze efekty projektu!

Uczniowie klasy II a wraz ze swoimi rodzicami wykonali własnoręczne domki dla owadów, które zostaną zainstalowane w różnych zakątkach Piątkowa! Ciekawy pomysł! Prawda?

Możecie je podziwiać w poniższej prezentacji:

DOMKI

Czekamy na kolejne pomysły realizowane w ramach naszego projektu!

Paulina Celka

Alicja Stefańska