BEZPIECZNE WAKACJE

7 i 8 maja w klasach 0 – III odbyły się zajęcia profilaktyczne dotyczące bezpieczeństwa podczas wakacji. Rozmawialiśmy o bezpiecznym zachowaniu w podróży, nad wodą, w górach, na wsi, w mieście oraz podczas kontaktów z osobami nieznajomymi. Zwracaliśmy uwagę na odpowiedzialność i samodzielność dzieci. Dlatego każdy uczeń naszej szkoły zna numery alarmowe oraz zasady wzywania odpowiednich służb w chwili zagrożenia.

Życząc wszystkim bezpiecznych wakacji, już dzisiaj ogłaszamy dwuetapowy konkurs plastyczny „Wspominam bezpieczne wakacje – w górach, nad wodą lub…” w dwóch kategoriach wiekowych – dla uczniów klas I – III oraz klas IV- VII.

Pracę należy wykonać w formie rysunku (klasy I – III) lub plakatu (klasy IV – VII) w dowolnej technice plastycznej i maksymalnym formacie A3.

Pracę opatrzoną metryczką zawierającą następujące informacje: imię i nazwisko, wiek autora oraz klasę przynieś do gabinetu pedagoga szkolnego do 22 września 2021 r.

Trzy najlepsze prace z każdej kategorii wiekowej zostaną przesłane do Straży Miejskiej w Poznaniu, do drugiego etapu konkursu.

Serdecznie zapraszamy.

Pedagog: Iwona Witkoś,   Anita Rudna