Grudniowe harce

Harcerze z zastępu Zielony Trójkąt są niezastąpieni w zabawie z zuchami. Świetnie się maskują w osiedlowej zieleni, organizują  podchody i potrafią każdego rozśmieszyć. Zuchy ich po prostu uwielbiają! Na grudniowej zbiórce organizowaliśmy ekologiczny kiermasz. Każdy przyniósł coś ładnego na handel wymienny. Laura, w ramach zdobywania sprawności „Opiekuna zwierząt” przywiozła z tatą pięknego rasowego kota. Potrafiła ciekawie o nim  opowiadać. Zuchenka Dorotka przygotowała krzyżówkę z szyframi. Na majsterce, wszyscy lepili  Rudolfa. Słoik, gałązki, czerwona kulka na nos, obowiązkowo duże oczy i w 15 minut renifer był gotowy. Chcieliśmy obdarować nimi wszystkich pracowników szkoły, ale o godz. 17.00 nikogo już nie było. Wręczyliśmy jednego panu Krzysiowi, woźnemu, a tego najpiękniejszego postawiliśmy w sekretariacie. Zuchy lubią sprawiać niespodzianki. A druh Rysiu, z kolei, zrobił na mikołajki niespodzianki zuchom i harcerzom. Policzył, ile dzieci przyszło na zbiórkę, zniknął na 20 minut i wrócił siatką pełną słodkości.