DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

Zanim skorzystasz z Internetu poznaj kilka rad
dotyczących bezpieczeństwa w sieci.

ZAPRASZAMY!

Twoje bezpieczeństwo w sieci

Przestrzeganie zasad bezpiecznego korzystania

z INTERNETU
zwiększaTwoje bezpieczeństwo w sieci

oraz zapewnia lepszą ochronę Twojego komputera.

•  Nie podawaj swoich danych (na przykład imienia, nazwiska, adresu zamieszkania, numeru telefonu).
  •  Jeśli to konieczne, w INTERNECIE posługuj się nickiem (pseudonimem).
  •  Pliki pobrane z INTERNETU skanuj programem antywirusowym.
  • Jeśli na forach dyskusyjnych, w portalach społecznościowych albo na innych stronach internetowychktoś cię obraża, wypisuje kłamstwa na Twój temat, porozmawiaj o tym z rodzicami lub opiekunami.
  • Nie zamieszczaj swoich zdjęć w INTERNECIE, ponieważ ktoś może je skopiować bez Twojej wiedzy i wykorzystać w celach, które by Ci się nie spodobały.
  •  Zamiast swoich zdjęć możesz użyć AVATARA czyli wirtualnego wizerunku, którym może być prosta grafika.
  • Nie ufaj osobom poznanym w sieci, na przykład na forach czy portalach społecznościowych. Nie zapraszaj ich do swojego mieszkania, a jeśli chcesz się spotkać z kimś poznanym w sieci, koniecznie powiadom o tym rodziców albo opiekunów.
  • Nie pobieraj plików z nieznanych ani z niesprawdzonych stron internetowych, ponieważ mogą zawierać WIRUSY.
  • Jeśli w INTERNECIE coś Cię zaniepokoi, powiadom o tym rodziców lub opiekunów.
  • Możesz również zadzwonić na telefon zaufania dla dzieci
    i młodzieży
    116 111.