Hanna Szopka razem z Enea AZS Politechnika Poznań na meczu w Polkowicach

Uczennica naszej szkoły, Hanna Szopka z klasy 5C, miała ostatnio okazję uczestniczyć w meczu Ekstraklasy Kobiet razem z zespołem Enea AZS Politechnika Poznań. Hania w naszej szkole trenuje koszykówkę razem z trenerką Katarzyną Buszewicz i trenerem Marcinem Jopkiem, a 19 lutego 2022 r. miała szansę w niecodzienny sposób wziąć udział w meczu EBLK.

Hania wygrała konkurs organizowany przez sponsora poznańskiej drużyny, firmę Enea, a nagrodą w konkursie był udział w meczu razem z całą drużyną ekstraklasową i możliwość poznania od “kuchni”, jak wygląda taki mecz. Przygoda zaczęła się od wspólnej podróży do Polkowic autokarem, Hania brała udział w odprawie przedmeczowej razem ze sztabem trenerskim drużyny, uczestniczyła w prezentacji zespołu. Znalazł się także czas na rozmowy z zawodniczkami obu zespołów oraz na zebranie autografów. W całej podróży razem z Hanią towarzyszyła jej młodsza siostra Ola, a także tata Hani, który na co dzień pomaga w roli kierownika przy drużynach, w których gra nasza “Szopa”.

Mamy nadzieję, że wyjazd ten pozwolił naszym przyszłym zawodniczkom wyciągnąć jakąś lekcje i jeszcze bardziej zachęcić do kontynuowania swojej przygody z koszykówką!