Finał VI Memoriału Urszuli Marciniak - sukcesy naszych uczennic

W sobotę 26 marca na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM odbył się finał VI Memoriału Urszuli Marciniak, zawodów w rozwiązywaniu łamigłówek diagramowych. W bieżącym roku Memoriał rozgrywany był niezależnie w czterech miastach Polski: w Kielcach, we Wrocławiu, w Warszawie i w Poznaniu.

Do finału przystąpiło szerokie grono uczestników wyłonionych na podstawie wcześniejszych etapów eliminacyjnych w czterech kategoriach wiekowych: Młodzicy (kl. 3-5 SP), Juniorzy (kl. 6-8 SP), Licealisci (szkoły średnie) oraz Dorośli (osoby, które ukończyły szkoły ponadpodstawowe).

Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Aleksandra Sadowska 4c oraz Lidia Kuźmin 5c.

Finał składał się z trzech 45-minutowych rund, każda o nieco wyższym stopniu trudności. W kategorii Młodzicy udział brało 52 uczniów z całej wielkopolski. Po trzeciej rundzie zawodnicy wzięli udział w wykładzie popularnonaukowym pt. "Nie da się. Ale DLACZEGO?", który wygłosił dr Bartłomiej Bzdęga. Po wykładzie nastąpiło ogłoszenie listy zawodników zakwalifikowanych do ostatniego etapu konkursu. Do Wielkiego Finału przeszło po dziesięć osób z każdej kategorii wiekowej z najwyższą liczbą punktów zdobytych łącznie w rundach I-III. Ola zakwalifikowała się do Wielkiego Finału. Lidce zabrakło niewiele — zajęła 11 miejsce.

Po zakończeniu ostatnich zmagań wyłonieni zostali zwycięzcy. Aleksandra uplasowała się na zaszczytnym szóstym miejscu.

Na koniec wszyscy wielcy finaliści odebrali nagrodę oraz dyplom z rąk pani dr Edyty Juskowiak, Prodziekan ds. studenckich i kształcenia.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu oraz naszym uczennicom, które dumnie reprezentowały trzydziestą czwartą.

Szkolny koordynator konkursu

Julia Hybiak