ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego ustanowiony został w 1992 r. przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego. Dzień ten ma na celu promowanie zdrowia psychicznego jako cennej wartości, którą należy pielęgnować. Święto to ma również przypomnieć o tym, że stany  obniżonego samopoczucia z powodu nadmiaru obowiązków, nieradzenia sobie z problemami mogą dotyczyć każdego człowieka. Ważne jest, aby w takich sytuacjach korzystać z możliwości pomocy i wsparcia najbliższego otoczenia: rodziny, przyjaciół, wychowawców, nauczycieli i specjalistów: psychologów i pedagogów.

Dzień ten ma również uwrażliwić nas na potrzeby drugiego człowieka. Warto rozejrzeć się dookoła, czy koleżanka lub kolega nie potrzebuje pomocy? Czasem zwykła życzliwość, spokojna rozmowa z drugim człowiekiem może okazać się niezwykle pomocna, czasem wystarczy po prostu z kimś pobyć, wysłuchać go. To tak niewiele, a jednocześnie tak dużo. Jeżeli problem jest poważniejszy, zgłoś to dorosłym- oni pomogą go rozwiązać. Zapraszam do kontaktu z całym zespołem psychologiczno-pedagogicznym w naszej szkole

Agnieszka Misiurek

psycholog