WIELKI SPORTOWY SUKCES!

W dniu 26 kwietnia 2023 r. reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 34 im. Wojska Polskiego w Poznaniu walczyła w Finale Województwa wielkopolskiego w piłce siatkowej chłopców w ramach XXIV Igrzysk Dzieci. Aby dotrzeć do strefy medalowej, nasi uczniowie pokonali SP nr 7 Krotoszyn, SP nr 9 Leszno oraz SP Sławsk. W półfinale nasza drużyna pokonała SSP nr 1 Września 2-0 i już było wiadomo, że nasza szkoła zajmie minimum drugie miejsce w turnieju. W wielkim finale drużyna SP nr 6 z Piły okazała się jednak za mocna. Ostatecznie nasi chłopcy zakończyli zmagania na drugim stopniu podium. Po turnieju finałowym odbyła się ceremonia podsumowująca całe rozgrywki oraz nastąpiło wręczenie nagród indywidualnych. Dawid Machowina z klasy 6c został najlepszym atakującym turnieju. Trzy pierwsze drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i medale.

28 kwietnia na forum szkoły nasi reprezentanci otrzymali oficjalne gratulacje od Pani Dyrektor Zofii Baniewskiej. Nastąpiła swoista wymiana „tabliczek”. Trener Łukasz Panek wręczył Pani Dyrektor tablicę za zajęcie drugiego miejsca w województwie. Natomiast Pani Dyrektor przekazała wszystkim zawodnikom tabliczki czekolady.

Serdecznie dziękujemy trenerom: panu Łukaszowi Piechnie oraz panu Łukaszowi Pankowi za poprowadzenie zawodników do wielkiego sukcesu.
Drużynę Szkoły Podstawowej nr 34 im. Wojska Polskiego w Poznaniu reprezentowali uczniowie: Wiktor Błażejewski, Szymon Kurkiewicz, Szymon Łodygowski z klasy 5b, Aleksy Politański z klasy 5c, Wiktor Wiśniewski, Dawid Machowina z klasy 6c oraz Brajan Suchy, Krzysztof Brzozowski, Bruno Radke, Szymon Wachowski z klasy 7a.

Gratulujemy naszym uczniom wielkiego sukcesu oraz zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z turnieju Wyluzowany