Szkoła Podstawowa nr 34 im. Wojska Polskiego

Siatkarskie sukcesy Dawida i Wiktora

Dwójka uczniów z klasy 6c Dawid Machowina i Wiktor Wiśniewski, trenujący na co dzień w KS Energetyk Poznań, wywalczyli z kolegami z KS Tarnovia Volleyball tytuł Mistrza Wielkopolski w siatkówce w kategorii 4-ek siatkarskich i w dniach 7-9 lipca będą reprezentować województwo wielkopolskie w Mistrzostwach Polski w Gliwicach.

Rok temu chłopcy zagrali w Gliwicach jako wicemistrzowie Wielkopolski, ale wówczas reprezentowali nasze województwo w kategorii 3-ek siatkarskich. W Finale Polski zdobyli 5. miejsce.

Ceremonia wręczenia medali

Film kręcony w czasie rozgrywek

Przygotowując się do Finału Polski Dawid i Wiktor wraz kolegami z KS Tarnovii Voleyball wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki o Puchar Małgorzaty Glinki w Lęborku, który odbył się 17 maja. W turnieju spotkali się z mistrzami innych województw. Zdobyli tam 3. miejsce.