Noc Naukowców

29 września uczniowie z klas 7 i 8 wraz z opiekunami: panią Julią Hybiak i panią Małgorzatą Rychlik brali udział w Nocy Naukowców na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Atrakcji było co niemiara. Już w holu WMiI czekała na nas teleportacja do gier komputerowych lat 80-tych XX w., rozwijanie pasji i sztuki z LEGO, budowanie ekologicznych postaw i wiedzy w tym zakresie, origami, planszówki, opieka nad LEGO-zwięrzątkami i mnóstwo wiedzy o nas i naszej planecie dla wszystkich.

Oprócz zabaw wzięliśmy udział w dwóch wykładach: JEST ŚREDNIO, CZYLI JAK? oraz JAK DALEKO OD MATEMATYKI DO: BIOLOGII, MEDYCYNY, EKOLOGII?

Ponadto wzięliśmy udział w dwóch warsztatach: KARTY GRABOWSKIEGO, CZYLI EDUKACJA MATEMATYCZNA I ZABAWA BEZ PRĄDU oraz TWORZYMY WŁASNE GRY PYTHON

Z „imprezy” wróciliśmy zmęczeni, ale przede wszystkim zadowoleni. Mamy nadzieję, że nie zabraknie nas tam za rok!