Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2023

Dnia 27 września w naszej szkole uczniowie klas I-III obchodzili Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 2023. Pani dyrektor Zofia Baniewska rozpoczęła głośne czytanie dla uczniów klas III i przeczytała fragment książki pt.: "Kroniki Archeo Tajemnica klejnotu Nefertiti" autorstwa Agnieszki Stelmaszyk. Klasy II wysłuchały fragmentów książki Anne-Cath. Vestly "8+2 i ciężarówka" czytanych przez panią Marzenę Gęsicką a nasze Pierwszaki zasłuchały się w książce Margit Auer zatytułowanej" Szkoła magicznych zwierząt" czytanej przez Panią vice dyrektor Paulinę Celkę.

Czytamy, ponieważ jak to powiedziała polska noblistka Wisława Szymborska "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła!"