Dzień Szkolnej Pielęgniarki

7 października obchodzony jest Dzień Szkolnej Pielęgniarki. Dzień ten został wybrany nieprzypadkowo - jako data urodzin Hanny Chrzanowskiej (1902-1973), która jako pierwsza propagowała w Polsce zakładanie szkolnych gabinetów pielęgniarskich. Hanna Chrzanowska jest najbardziej znaną polską pielęgniarką. Była osobą o fascynującym życiorysie. Jest patronką wielu szkół. W 2018 roku papież Franciszek ogłosił ją błogosławioną.
W naszej szkole nad zdrowiem i dobrym samopoczuciem uczniów czuwa pani pielęgniarka Agnieszka Wielgosik. O tym, jak bardzo potrzebna jest jej obecność, wie każdy rodzic i nauczyciel. Dzięki jej pracy szkoła może funkcjonować bezpiecznie i stabilnie, a sami uczniowie czują się zaopiekowani. Już od czwartku nasi uczniowie odwiedzali panią Agnieszkę w jej gabinecie i składali podziękowania za jej pracę.
Pani pielęgniarce życzymy aby spełniały się jej marzenia :)