PASOWANIE na CZYTELNIKA

Wszyscy pierwszoklasiści odwiedzili bibliotekę szkolną, by uczestniczyć
w PASOWANIU na CZYTELNIKA.

(#LaboratoriaPrzyszłości)

Przy tej okazji w rytm piosenki "Wesoło gra lokomotywa" dzieci wsiadły do pociągu jako przyjaciele Kubusia Puchatka i zwiedziły wypożyczalnię oraz czytelnię biblioteki szkolnej. Uczniowie poznali zasady wypożyczania książek
i zasady panujące w bibliotece. Mieli okazję wysłuchać kilku wierszy Emilii Waśniowskiej, byłej dyrektorki szkoły z lat 1992-2005 - polonistki, autorki wierszy, piosenek oraz opowiadań  dla dzieci.

Następnie dzieci po wyświetleniu zagadkowych ilustracji bezbłędnie odgadły tytuły książek, baśni i bajek, a na koniec przystąpiły do wypowiedzenia słów przyrzeczenia i pasowania na czytelników szkolnej biblioteki. Na pamiątkę tej wizyty uczniowie otrzymali  zakładki do książek oraz karty czytelników.

Wszyscy kapitalnie się bawiliśmy, a my cieszymy się, że od dziś mamy nowych czytelników!