IT Fitness Test w naszej szkole

Zakończył się #CodeWeek2023, coroczna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe. W tym roku #ITFitnessTest jest częścią wydarzenia. Wspólnie z Ministerstwo Edukacji i Nauki zachęcamy uczniów i nauczycieli do sprawdzenia swoich kompetencji cyfrowych.

IT Fitness Test jest największym i najbardziej kompleksowym testem kompetencji cyfrowych, który po raz pierwszy odbywa się jednocześnie na terenie czterech krajów: Czech, Polski, Słowacji i Węgier, w tym roku również Ukrainy. Tegoroczna edycja certyfikowanego testu trwała w Polsce od 4 kwietnia do 31 października. IT Fitness Test to sprawdzona metoda pomiaru alfabetyzmu cyfrowego.

W naszej szkole uczniowie klas 7 brali udział w teście podczas lekcji informatyki. Jego wyniki zobrazują poziom umiejętności uczestników w obszarze IT. Sprawdzian przeznaczony jest przede wszystkim dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych i pozwala ocenić ich gotowość do dalszej nauki, a także podjęcia zatrudnienia. Test dedykowany jest również nauczycielom prowadzącym zajęcia na wszystkich etapach edukacji. Dostępny jest dla wszystkich za darmo.

Uczniowie, którzy ukończyli test osiągnęli bardzo wysokie wyniki. Średni wynik klasy 7b, to 78% a klasy 7c, to 62,14%.

Większość uczniów posiada Doskonały poziom podstawowej wiedzy i umiejętności cyfrowych lub Ponadprzeciętny poziom podstawowej wiedzy i umiejętności cyfrowych. Są oni gotowi i dobrze przygotowani do pojęcia nauki informatyki w szkole średniej.

W teście dla osób dorosłych wzięła również udział pani Julia Hybiak.

Link do strony internetowej testu: https://itfitness.eu/pl/

#ogólnopolskitestkompetencjicyfrowych
#ITfitnesstest2023grupywyszehradzkiej