Klasa 6b uczciła pamięć zmarłych Zasłużonych Wielkopolan

„Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci”  - Wisława Szymborska

W słoneczny, październikowy dzień uczniowie klasy 6b mieli okazję „dotknąć” historii Wielkopolski! Razem z wychowawczynią p. Iwoną Połczyńską- Rolek oraz nauczycielem historii p. Dariuszem Kołodziejczykiem udali się na Wzgórze Św. Wojciecha, gdzie w kościele Św. Wojciecha znajduje się krypta zasłużonych Wielkopolan. Prochy Zasłużonych Wielkopolan jak Paweł Edmund Strzelecki,  Józef Wybicki, Tadeusz Szeligowski oraz Feliks Nowowiejski spoczywają w podziemiach kościoła .

Przed odwiedzeniem krypty na Cmentarzu Zasłużonych Wielkopolan uczniowie zapalili znicze na grobach. Również nie zapomnieliśmy o Powstańcach Wielkopolskich.

To była niezapomniana lekcja historii!

Red.i fot.I.P-R.