Akcja INSTYTUTU KSIĄŻKI

MAŁA KSIĄŻKA - WIELKI CZŁOWIEK
akcja INSTYTUTU KSIĄŻKI

Kolejny raz uczniowie klas pierwszych otrzymali wyprawkę czytelniczą w ramach akcji INSTYTUTU KSIĄŻKI: Mała książka - Wielki Człowiek.

W piątek 17 listopada do biblioteki szkolnej zaprosiliśmy wszystkich pierwszoklasistów. Przy tej okazji dzieci mogły dowiedzieć się czym jest ANTYKWARIAT. Ponadto nasi mali czytelnicy mogli wysłuchać fragmentu z książki Justyny Bednarek zatytułowanej WNUCZKA ANTYKWARIUSZA, jaką uczniowie otrzymali w ramach akcji. Była to część poświęcona historii starego telefonu. Uczniowie klas pierwszych zobaczyli także przygotowane na tę okazję stare przedmioty, które mogłyby znaleźć się w antykwariacie oraz krótki filmik poświęcony powstaniu ważnego wynalazku, jakim jest TELEFON.
Spotkanie przebiegło w sypmatycznej i wesołej atmosferze.