Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr 2023

W dniach 15 - 17 listopada chętni uczniowie klas 1 - 8 przystąpili do Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „Bóbr” w kategoriach: Skrzat, Benjamin i Junior. Treści oraz zadania dostosowane były do wieku, oraz umiejętności uczestników. W konkursie uczniowie mieli do rozwiązania 15-24 zadań (w zależności od grupy wiekowej). Uczestnicy zaczynali konkurs z danym kapitałem punktów, a następnie mogli otrzymać dodatkowe punkty lub je stracić, w zależności od udzielanych odpowiedzi. Zadania były w formie testowej. Aby rozwiązać zadanie należało: wybrać jedną poprawną odpowiedź spośród na ogół czterech możliwych, wpisać odpowiedź w okienku lub wykonać inne czynności prowadzące do rozwiązania problemu, o których jest mowa w poleceniu. Zadania miały na celu sprawdzić oraz rozwinąć algorytmiczne, analogiczne oraz komputacyjne myślenie u uczniów. W tym roku konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, we wszystkich kategoriach udział wzięło 42 uczniów. Bardzo dziękuję pani Kindze Kwiatkowskiej oraz pani Wiesławie Grzegorzewicz za pomoc w organizacji konkursu.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy udziału w konkursie i czekamy na jego wyniki!

Szkolny koordynator konkursu

Julia Hybiak