ŚWIATŁO POKOJU DOTARŁO DO NASZEJ SZKOŁY

14 grudnia 2023 Światło Pokoju dotarło do naszej szkoły. Strażniczka miejska pani Edyta Macukiewicz przekazał je na ręce pani dyrektor Zofii Baniewskiej i uczniów klasy III c. Światło co roku przywożone jest z Betlejem do Wiednia, gdzie w katedrze przekazywane jest skautom z sąsiednich krajów, a następnie sztafetą trafia do najdalszych zakątków kontynentu. W Polsce akcję prowadzą harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego, którzy odbierają Betlejemskie Światło Pokoju od skautów słowackich. W tym roku Światło przekazywane jest razem z przesłaniem „Czyńmy pokój”. Drodzy uczniowie pamiętajmy, że pokój – to brak konfliktów zbrojnych i brak konfliktów między ludźmi. Życzymy wszystkim pokoju na świecie, spokojnych i pełnych życzliwości Świąt.

Iwona Witkoś, Anita Rudna