Mikołajki w 1b

Dnia 6 grudnia przyszliśmy do szkoły o godzinie 18:00 na „świąteczne podchody”. W sali czekał na nas słodki poczęstunek. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda tradycja św. Mikołaja w Polsce oraz poznaliśmy św. Mikołaja biskupa z Miry. Poznaliśmy tradycje świąteczne w 5 krajach: Hiszpanii, na Islandii, Włoszech, Rosji i Holandii. Pan Krzysiu przyniósł Nam list od Santiago z Hiszpanii, który opowiedział Nam o Reyes Magos – ułożyliśmy z ich podobizną olbrzymie puzzle. Okazało się, że Hiszpanie pieką 6 stycznia ciasto, które nazywa się el Roscon de Reyes. I pysznie smakuje. Pod nim ukryta była wskazówka. Wyruszyliśmy na poszukiwania islandzkich skrzatów, czyli jolasveinar. Naszym zdaniem było zamienić się w chochlika – zrobiliśmy zdjęcie w fotobudce. Niespodziewanie w szkole zgasło światło, a na scenie skryła się wiedźma Befana z Włoch, która była upiorna! Kazała nam śpiewać i tańczyć, a w zamian dała Nam kolejne wskazówki. Strzałki i podpowiedzi doprowadziły nas do sali 55c, w której dowiedzieliśmy się, jak wygląda Dziadek Mróz i Sinteklass. Potem ruszyliśmy do naszej sali, gdzie czekał na nas prawdziwy Święty Mikołaj. Każdy z Nas był bardzo grzeczny, bo każdego obdarował prezentem. Wspólnie z rodzicami zaśpiewaliśmy dla Mikołaja piosenkę i rozeszliśmy się do domów. Ale było wspaniale!