Pierniki w Toruniu – 14.12.2023

Klasa 6b w cudownym, przedświątecznym czasie miała okazję zwiedzić miasto Kopernika i piernika - Toruń. Wspaniała Starówka Toruńska nie ma już tajemnic przed uczniami klasy 6b - ruiny Zamku Krzyżackiego, dom Mikołaja Kopernika, arkadki, Krzywa Wieża czy piękny Ratusz i Dom Artusa. Okazało się, że w naszej klasie jest uczeń, który nie grzeszy ;) Tylko on jedyny ustał prościutko przy krzywej ścianie wieży!

Nasz wyjazd zwieńczyła wizyta w Żywym Muzeum Piernika, gdzie poznaliśmy tajne, średniowieczne receptury i wykonaliśmy własne pierniczki na choinkę.

Do Poznania wróciliśmy uspokojeni - dotknięcie żaby na Starym Rynku zagwarantowało nam szczęście, a piesek profesora Filutka zapewni nam znakomite oceny w szkole.