Koszykarki SP34 Mistrzem w Poznańskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w koszykówce!

Krótko przed przerwą na ferie zimowe, we wtorek 6 lutego 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 51 w Poznaniu na os. Lecha odbył się turniej finałowy Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w koszykówce dziewcząt. Są to rozgrywki, w których mogą brać udział dziewczyny z klas 8 i 7 (rocznik 2009/2010) i kolejny raz nasza reprezentacja zakwalifikowała się do finału.

W poprzednich latach niestety kończyliśmy rywalizację na tym etapie rozgrywek, zdobywając medale we finale, ale nigdy nie udało nam się wcześniej zająć pierwszego miejsca. W tym roku szkolnym nasza reprezentacja napisała jednak nowy rozdział w historii naszej szkoły i jej udziału w tych rozgrywkach. Nasze koszykarki w składzie: Maja Brzostowicz, Klaudia Chabera, Michalina Fijałkowska (wszystkie klasa 8A), Marta Jagła (7B), Gabriela Kołtuńczyk, Maja Mazurczak, Anna Wachowska i Izabela Wesołowska (wszystkie klasa 7C) wygrała najpierw w półfinale z SP18, a później we finale, po trudnej pierwszej połowie spotkania, dała radę pokonać gospodarza, SP51, aby zostać nowym Mistrzem Poznania!

Gratulujemy naszym dziewczynom tego sukcesu! Warto dodać, że dzięki wygraniu rozgrywek w ramach naszego miasta, reprezentacja naszej szkoły wywalczyła sobie prawo gry w rozgrywkach na poziomie wojewódzkim! Będzie to pierwszy występ reprezentacji dziewcząt w koszykówce na tym poziomie rozgrywek w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.