Koszykarki SP34 ze srebrnym medalem na Poznańskich Igrzyskach Dzieci w koszykówce!

W dniu 21 marca 2024 r. w naszej szkole odbył się finał Poznańskich Igrzysk Dzieci w koszykówce dziewcząt. Do rywalizacji o tytuł mistrza Poznania przystąpiły cztery szkoły – Szkoła Podstawowa nr 7, Szkoła Podstawowa nr 18, Szkoła Podstawowa nr 51 oraz reprezentacja naszej szkoły.

W ramach turnieju finałowego najpierw zostały rozegrane dwa mecze półfinałowe, w pierwszym z nich lepsze okazały się koszykarki z naszej szkoły, które wygrały z SP51. W drugim meczu półfinałowym zwycięstwo odniosła SP7 nad SP18. W meczu o 3 miejsce lepsze okazały się koszykarki z SP51, które wygrał z SP18 34:16. W meczu finałowym walka była bardzo wyrównana, wynik cały czas oscylował w okolicach remisu, dopiero w samej końcówce meczu, kilka z rzędu udanych akcji zawodniczek z SP7 przechyliło finalnie szalę na korzyść gości. Finał zakończył się wynikiem 24:19 i to Szkoła Podstawowa nr 7 została nowym mistrzem Poznania, a koszykarki z naszej szkoły zdobyły srebrne medale.

Po ostatnim meczu odbyło się krótkie zakończenie i podsumowanie turnieju finałowego, w ramach którego zostały wręczone puchary i medale dla drużyn, a dzięki uprzejmości klubu Enea AZS Poznań, który patronuje naszym klasom sportowym, dodatkowo wręczone zostały specjalne upominki dla wyróżnionych przez trenerów zawodniczek w poszczególnych zespołach. Z SP7 wyróżniona została Martyna Wolna, z SP18 Alicja Płóciennik, z SP51 Hanna Jerzyńska, a w naszej reprezentacji takie wyróżnienie otrzymała Kinga Pużanowska.

Nasze koszykarki wystąpiły w składzie: Hanna Szopka (7C), Lena Ziętkowska, Izabela Grzanka, Marta Bauer, Aleksandra Sadowska, Zofia Pietrzak (wszystkie klasa 6C), Maryia Maliauskaya (5A), Roxana Majewska, Aleksandra Kaczmarska, Julia Korcz (wszystkie 6B), Kinga Pużanowska (5B) i Gabriela Pękalska (5C).

Gratulujemy naszym dziewczynom osiągniętego wyniku! Znaleźć się w gronie czterech najlepszych szkół w Poznaniu nie jest łatwym wyczynem i mimo, iż może pozostać lekki niedosyt, że nie udało się zdobyć złotego medalu, to zajęcie drugiego miejsca w takiej rywalizacji jest również bardzo dobrym osiągnięciem.