Konkursu o tytuł Najlepszego Programisty Miasta Poznania

22 marca 2024 roku odbył się Finał kolejnej edycji konkursu o tytuł Najlepszego Programisty Miasta Poznania. Gospodarzem konkursu był Zespół Szkół Łączności im. Mikołaja Kopernika w Poznaniu. 10 finalistów zostało wyłonionych podczas szkolnego etapu Konkursu, który odbył się 7 lutego 2024 roku.

W marcowe przedpołudnie przyszli programiści zmierzyli się z trzema zadaniami algorytmicznymi. Zadania wymagały m. in. umiejętności sortowania, zapisu liczby w systemie binarnym i dziesiętnym oraz analizy danych w arkuszu kalkulacyjnym. Na przygotowanie swoich rozwiązań zawodnicy mieli 60 minut.

W czasie, gdy uczniowie zapisywali kolejne linijki kodu ich opiekunowie wzięli udział w wykładzie pt. 10 przykazań cyberbezpieczeństwa poprowadzonym przez dr inż. Pawła Pirosza (ZSŁ, PUT Wydział Informatyki i Telekomunikacji).

Przed ogłoszeniem wyników uczestnicy gali finałowej wzięli udział w wykładzie pt. Dlaczego rakiety mają szerokość dwóch końskich zadków? wygłoszonym przez pana Kacpra Chomicza (Senior Technical Lead’a VML). Po prelekcji Inżynier oprogramowania podzielił się ze słuchaczami również kulisami pracy programisty.

Naszą szkołę reprezentował uczeń Antoni Idczak z klasy 7b i mimo, że nie udało się zająć zaszczytnego miejsca na podium, opuściliśmy mury ZSŁ bogatsi o nowe i cenne doświadczenia!

Szkolny koordynator konkursu

Julia Hybiak

Fotografia: Tomasz Hadka (uczeń klasy 3fT, ZSŁ)