FINAŁ

XVI Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego WIERSZE EMILII WAŚNIOWSKIEJ

pod patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświatylogo - kurator

W dniu 17 kwietnia 2024 roku w naszej szkole odbył się FINAŁ XVI Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „WIERSZE EMILII WAŚNIOWSKIEJ” pod patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

W tym roku do rywalizacji w dwóch kategoriach wiekowych o nagrody główne - STATUETKI Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 34 w Poznaniu oraz CERTYFIKATY dające 2 pkt w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych przystąpiło 36 uczniów z 23 szkół głównie z Poznania a także powiatu poznańskiego.

Artyści pięknie zaprezentowali utwory poetyckie Emilii Waśniowskiej. Widzowie oraz komisja konkursowa wysłuchali ich z prawdziwą przyjemnością.

Wszyscy uczestnicy konkursu wzięli udział w loterii fantowej. Podczas oczekiwania na werdykt komisji konkursowej, po słodkim poczęstunku, mogli obejrzeć ciekawy program artystyczny. Tańce i piosenki przygotowane przez uczniów naszej szkoły wprowadziły nas w miły nastrój.

W JURY KONKURSU zasiadały:

• Pani dr Sylwię Karolak - Dyrektor Instytutu Filologii Polskiej ds. dydaktycznych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
  • Pani dr hab. Marta Wrześniewska-Pietrzak z Zakładu Gramatyki Współczesnego Języka Polskiego i Onomastyki Instytutu Filologii Polskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu;
  • Pani Roksana Suchan, bibliotekarka Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu;
  • Pani dr Sylwia Czubaj- Kuźmin, polonistka, nauczycielka języka polskiego w naszej szkole, absolwentka Instytutu Filologii Polskiej oraz Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu;

W tym roku dodatkową i bardzo miłą niespodzianką było pojawienie się na konkursie córki Emilii Waśniowskiej, pani Marii Jarosz, którą przywitaliśmy z wielką radością.

Komisja w każdej kategorii wiekowej przyznała 3 miejsca główne oraz trzy i cztery wyróżnienia.

ZWYCIĘZCAMI XVI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO ZOSTALI:

I KATEGORIA - klasy 1-4

I miejsce - Zosia Barańska ze Szkoły Podstawowej nr 54 z Poznania;

II  miejsce - Gabriela Jakubowska ze Szkoły Podstawowej nr 60 z Poznania;

III miejsce - Ksawery Dąbrowski Szkoły Podstawowej nr 10 z Poznania;

WYRÓŻNIENIA:

1. ZUZANNA KUPCZAK ze Szkoły Podstawowej nr 53 z Poznania;
  2. MARIANNA MARCINEK ze Szkoły Podstawowej nr 74 z Poznania;
  3. CELINA DOMAŃSKA ze Szkoły Podstawowej nr 34 z Poznania

II KATEGORIA - klasy 5-8

I miejsce - Dorota Sucka ze Szkoły Podstawowej nr 53 z Poznania;

II  miejsce - Wiktoria Karpińska ze Szkoły Podstawowej nr 89 z Poznania;

III miejsce - Ismena Leśniak ze Szkoły Podstawowej nr 82 z Poznania;

WYRÓŻNIENIA:

1. MAJA SMĘTEK ze Szkoły Podstawowej nr 78 z Poznania;
  2. EMILIA GRONOWSKA ze Szkoły Podstawowej nr 83 z Poznania - "ŁEJERY";
  3. JAGODA ŻAK ze Szkoły Podstawowej nr 34 z Poznania;
  4. EMILIA PTASZYŃSKA ze Szkoły Podstawowej nr 60 z Poznania;

Cieszymy się, że recytacja  Celiny Domańskiej oraz Jagody Żak została nagrodzona wyróżnieniami w naszym konkursie.

WSZYSTKIM ZWYCIĘZCOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Ten dzień był pełen miłych chwil i wielu wrażeń. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się podczas kolejnej edycji konkursu.

ZAPRASZAMY!