Podsumowanie VIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w międzynarodowej akcji „VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia” pod patronatem honorowym Polskiego Komitetu ds. UNESCO.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

Już od połowy września w klasach 4-8 uczniowie przygotowywali się do tego dnia – przypominali tabliczkę mnożenia, wykonywali plakaty związane z tym dniem, zdarzało się nawet, że znajomość mnożenia w zakresie 100 była biletem wstępu na lekcje matematyki.

Tegoroczne hasło akcji to „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”. Dlatego też podczas przerw w szkole uczniowie klasy 7c (klasa matematyczno-informatyczna) sprawdzali wiedzę nie tylko swoich rówieśników, ale również osób dorosłych.

W akcji wzięło udział ponad 400 osób. Koordynatorami akcji w naszej szkole jest pan Łukasz Szwarc.