X Jubileuszowy obóz konny

Błota 2019

Kontakt z przyrodą wywołuje zawsze miłe wspomnienia. Sierpniowa pogoda była wspaniała. Na zuchów i harcerzy czekały konie i tajemnice Puszczy Noteckiej. W tym roku tematyka była słowiańska.

Spanie w leśniczówce, poranna gimnastyka na łonie przyrody, jazdy konne, kąpiele w jeziorze Piaskowym, budowanie szałasów, podchody z mapką i kompasem, poznawanie zielnych roślin na ziołowe herbatki, wycieczka do Sierakowa, zwiedzanie centrum regionalnego w Mniszkach, zabawy zuchowe i pląsy, turniej na torze kręgli klasycznych, spotkanie z leśnikiem, zdobywanie 40 metrowej wieży obserwacyjnej, warsztaty pszczelarskie i majsterki z młotkiem w ręku, codzienne ogniska z kiełbaskami i śpiewograniem przy akompaniamencie gitary pozostaną zuchom i harcerzom na długo w pamięci.

Rodzice pięknie przygotowali się do pikniku. Przywieźli wspaniałe ciasta, soki i owoce  dla wszystkich dzieci. Samodzielność i zdobyte umiejętności nagrodzone zostały sprawnościami zespołowymi i indywidualnymi przyznanymi przez druhną Jagodę na uroczystym kończącym obóz apelu.