Uczennice naszej szkoły na Ogólnopolskim Mikołajkowym Turnieju mini-koszykówki dziewcząt o Puchar Starosty Rawickiego

W dniach 6-8 grudnia 2019 r. w Rawiczu odbył się Mikołajkowy Turniej mini-koszykówki o Puchar Starosty Rawickiego, w którym wzięły udział uczennice naszej szkoły. W całym turnieju poza naszą drużyną wystąpiły UKS Olimp Rawicz, WSTK Wschowa, KS Play Basket Kraszewice oraz UKS Delfin Kłecko.

Turniej miał dla nas bardzo ważne znaczenie szkoleniowe – po raz pierwszy wszystkie zawodniczki z rocznika 2009 i młodsze miały okazję razem zagrać w jednym zespole. Jest to bardzo ważne doświadczenie dla naszych najmłodszych podopiecznych, gdyż od stycznia 2020 r. startują rozgrywki Wielkopolskiej Ligi U11, w której właśnie te zawodniczki będą rywalizować.

Turniej zakończyliśmy niestety bez zwycięstwa, ale wiele nam nie brakowało by ten cel osiągnąć, mimo faktu, że w turnieju występowały zespoły złożone przede wszystkim z zawodniczek z rocznika 2008. Mimo, iż nasz zespół był młodszy i mniej doświadczony, nie można naszym dziewczynom odmówić woli walki, gdyż w każdym meczu dawały z siebie wszystko i, tak jak było wspomniane wcześniej, wiele nam nie brakowało, aby wrócić z Rawicza z wygranym meczem, gdyż zarówno mecz z zespołem z Kłecka, jak i Kraszewicami były bardzo wyrównane. W końcówkach jednak obu spotkań na jaw wyszedł nasz brak doświadczenia. Jednak udział w turnieju należy zaliczyć do bardzo udanych, dziewczyny nie tylko dobrze prezentowały się na parkiecie, ale również bardzo dobrze ze sobą współpracowały poza boiskiem i gołym okiem było widać, że w zespole panuje bardzo dobra atmosfera.

Nie pozostaje nam nic innego, jak ciężko popracować na treningach, wyciągnąć wnioski z turnieju oraz przygotować się należycie do zbliżających się wielkimi krokami rozgrywek Ligi U11!

Skład drużyny na turnieju:

• Hanna Szopka (3C)
  • Maja Brzostowicz (4A)
  • Klaudia Chabera (4A)
  • Maya Cieplik (4A)
  • Martyna Gembiak (4A)
  • Loretta Michalewicz (4A)
  • Michalina Fijałkowska (4A)
  • Nina Michalska (4A)
  • Jagoda Domińska (4A)
  • Kamila Svyschuk (4A)
  • Maja Owczarczyk (5D)