Przegląd Pieśni Patriotycznej

Dwanaście chórzystek zespołu „Radii Solis”  działających w naszej szkole oraz  parafii wzięło udział w VI Archidiecezjalnym Przeglądzie Poezji i Pieśni Patriotycznej „Kocham moją Ojczyznę”.

Przegląd odbył się we wtorek 8 maja 2018 r.  w auli WT UAM w Poznaniu.

Wszyscy uczestnicy przygotowywali trzy utwory, z których prezentowali dwa wskazane przez jury. Było to bardzo ekscytujące, ponieważ do końca nie wiedziałyśmy, które utwory zaprezentujemy. Ucieszyłyśmy się, że jury wybrało dla nas: „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna” oraz „Rozkwitały pąki białych róż”. Na koniec każdy uczestnik otrzymał dyplom. Ciekawym i bardzo cennym były dla nas rozmowy w jurorami, którzy po przesłuchaniach udzielali indywidualnych rad, w jaki sposób doskonalić swój warsztat muzyczny.

Wyjazd na Przegląd był dla nas niezwykle  wartościowym spotkaniem. Cieszy nas fakt, że to właśnie   w roku w którym przeżywamy 100 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości mogłyśmy wziąć udział w Przeglądzie Pieśni Patriotycznych i w ten sposób włączyć się w przeżywanie  tak niezwykle ważnej dla nas rocznicy.

W Przeglądzie wzięły udział:

Julita Bułanow VC, Zofia Gajewska IV A Lidia Górna VB, Zofia Hardek VD,  Natalia Kubińska VIB, Natalia Nowak VC,  Zofia Tomaszewska VID, Weronika Rokicka VID, , Aleksandra Weiss VB, Alicja  Wojtkowiak VII B, Magdalena Wołowicz VC