Finał Wojewódzki – Kinder + Sport

Końcowe dni maja obfitowały w turnieje finałowe z udziałem Naszych młodych siatkarzy. 26 maja odbył się Finał Wojewódzki organizowany przez Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej. Nasza szkoła była reprezentowana w dwóch kategoriach wiekowych w roczniku 2006 i 2007. Oba zespoły przeszył trudną drogę by dotrzeć do Finału Wojewódzkiego co było już bardzo wielkim sukcesem. Pełni nadziei i woli walki udaliśmy się do Jarocina powalczyć o jak najlepsze miejsce. Turniej z udziałem najlepszych zespołów w Wielkopolsce zapowiadał wielkie emocje i walkę do samego końca. Pierwsi swoje zmagania rozpoczęli chłopcy z rocznika 2006. W pierwszym meczu trafili na gospodarza turnieju drużynę MKS Jarocin (która jak się później okazało zajęła II miejsce) po ciężkiej walce i wielu wymianach musieliśmy uznać wyższość drużyny przeciwnej. W kolejnym meczu trafiliśmy na sąsiadów z zza miedzy czyli MKS Malta Poznań, niestety jednak i ta drużyna okazała się w tym dniu za silna dla naszych chłopaków. Trzeci mecz zagraliśmy z drużyną UKS Polon Krotoszyn, ale niestety i tym razem po pięknej walce musieliśmy uznać wyższość rywali. Pozostała nam gra o miejsca 11-12. W ostatnim meczu pokonaliśmy drużynę MUKS Grom Kalisz i zajęliśmy 11 miejsce. Należy jednak pogratulować chłopcom zaangażowania, woli walki i serca pozostawionego na boisku, zdobyte doświadczenie zaprocentuję w przyszłości. W składzie drużyny wystąpili Maciej Czajka, Dominik Kołodziejczak, Filip Nowacki i Wojtek Woźny.

Jako drudzy do gry ruszyli nasi najmłodsi, czyli chłopcy z rocznika 2007 w składzie: Karol Domagalski, Maksymilian Durski i Antoni Wierbiłowicz. Chłopcy po dwóch trudnych meczach grupowych, z których jeden przegrali 2:1 ( z późniejszymi Mistrzami Województwa), a drugi wygrali 2:0 awansowali do fazy finałowej turnieju i zagrali o miejsca 1-6. W fazie finałowej graliśmy systemem „każdy z każdym” co oznaczało dużą ilość spotkań. Tak jak się można było spodziewać zespoły, które zakwalifikowały się do fazy finałowej prezentowały bardzo wysoki poziom i każdy kolejny mecz był coraz trudniejszy. Na pierwszy ogień poszedł zespół ZSMS Poznań, z którym wygraliśmy 2:1. Kolejny przeciwnikiem był Piast Krotoszyn, z którym walczyliśmy już kilku krotnie w tym sezonie zawsze wychodząc zwycięsko i tym razem było podobnie. Następny mecz był z gospodarzem turnieju MKS Jarocin. Jak wiadomo z gospodarzem nigdy nie gra się łatwo, ale udało nam się pokonać dobrze grającego przeciwnika 2:0. Został nam ostatni mecz turnieju. Z jedną porażką podobnie jak nasi przeciwnicy PKS Piast Poniec walczyliśmy o drugie miejsce w turnieju. Mecz obfitujący w wiele ciekawych pełnych walki wymian i wspaniałej gry obu zespołów zakończył się wynikiem 2:1 dla naszych chłopaków. To zwycięstwo dało nam 2 miejsce w Województwie Wielkopolskim i otworzyło na drogę do Finału Mistrzostw Polski.

Jako druga drużyna obok IUKS Jedynka Poznań będziemy reprezentować Wielkopolskę w Zabrzu w dniach 6-8.07.2018 w Finale Mistrzostw Polski.

Trzymajcie kciuki za Naszych Chłopaków.