Spotkanie "Losy rodzin polskich po II wojnie światowej"

W dniu 23 października 2018 roku o godzinie 12.00 w czytelni szkolnej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 8 w Poznaniu odbyło się spotkanie w ramach realizacji Projektu „Szkoła Niepodległej”. Na spotkanie zorganizowane przez nauczyciela historii pana Dariusza Kołodziejczyka pod tytułem „Losy rodzin polskich po II wojnie światowej” -przybyli członkowie Stowarzyszenia Katyń z Poznania - pani Krystyna Lewandowska i pan Jerzy Majewski. Czekali na nich uczniowie klas VIII a i VIII c. W ciągu godziny podzielili się oni z młodzieżą swoimi doświadczeniami rodzinnymi z czasów wojny i okresu powojennego. Z zainteresowaniem wysłuchano np. opowieści o wojennych losach niedźwiedzia Wojtka.

Było to pasjonujące przeżycie -stanowiące zarówno spotkanie miedzypokoleniowe , jak i lekcję żywej historii-która na długo pozostanie w pamięci uczniów.