JARMARK BOŻONARODZENIOWY W BERLINIE

6 grudnia  w Mikołajki grupa 50 uczniów klas siódmych i ósmych, wraz z czwórką opiekunów udała się do Berlina. Celami wyjazdu było zapoznanie się z kulturą Niemiec, poznanie obyczajów świątecznych naszych zachodnich sąsiadów, zakupy oraz wizyta w muzeum. Na początku uczniowie zapoznali się z pozostałościami po słynnym Murze Berlińskim, a następnie udali się oni na Jarmark na Alexanderplatz; po zakupach przyszła kolej na zwiedzanie Muzeum Techniki-gdzie można obejrzeć lokomotywy, modele statków i samolotów. Ostatnie zakupy prezentów świątecznych to wizyta na Jarmarku na Placu Poczdamskim i w centrum Arkaden. Już wieczorową porą nastąpiło pożegnanie Berlina-tradycyjnym zdjęciem pod Bramą Brandenburską. Będzie co wspominać, aż do następnego Jarmarku.