Uroczystość Laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych

W dniu 10 maja 2022 roku w Kuratorium Oświaty w Poznaniu w sali sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia zaświadczeń Laureatom Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Tytuł Laureata uzyskało 215 uczniów z 11 przedmiotów konkursowych. W tym zaszczytnym gronie znaleźli się uczniowie naszych klas ósmych: Anna Formanowicz (Biologia) i Aleksander Majchrowski (Historia), przybyli oni w towarzystwie swoich opiekunów Pani Karoliny Piszczek i Pana Dariusza Kołodziejczyka. Obecna na uroczystości Wicewojewoda Pani Beata Maszewska wraz z Wielkopolskim Kuratorem Oświaty Panem Robertem Gawłem oraz Przewodniczącymi Wojewódzkich Komisji Konkursowych wręczali każdemu laureatowi zaświadczenie, które daje określone uprawnienia i przywileje, m.in. pierwszeństwo w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych, zwolnienie z egzaminu ósmoklasisty i najwyższą ocenę końcową z przedmiotu. Wszystkim Laureatom jeszcze raz serdecznie gratulujemy, a młodszych uczniów zachęcamy do startu w konkursach w następnym roku.