Konkurs fotograficzny MATEMATYKA W OBIEKTYWIE

Konkurs fotograficzny MATEMATYKA W OBIEKTYWIE jest częścią międzynarodowego projektu naukowo-dydaktycznego MATHEMATICS IN FOCUS. Pierwsza edycja odbyła się w roku 2010. Organizatorem przedsięwzięcia jest  Uniwersytet  Szczeciński i Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.  Pomysłodawcą i kierownikiem projektu jest dr hab. Małgorzata Makiewicz, prof. US. Projekt obejmuje: konkurs fotograficzny, badania naukowe w obszarach dydaktyki matematyki i komparatystyki mediów, publikacje poznawcze i dydaktyczne, konferencje, wystawy, wykłady otwarte oraz warsztaty dla uczniów i nauczycieli. Konkurs MATHEMATICS IN FOCUS od roku 2010 współpracuje z Województwem zachodniopomorskim  www.wzp.pl, a od roku 2020 również z Województwem mazowieckim www.mazovia.pl.

Celem projektu jest budowanie wspólnej płaszczyzny pomiędzy matematyką a sztuką fotografii, wspomaganie edukacji matematycznej, myślenia matematycznego, popularyzowanie wiedzy i kultury matematycznej. Konkurs jest bezpłatny i powszechny.

Informacje o konkursie

Zasady dotyczące zgłaszania prac

Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu nie więcej niż 6 zdjęć. Pliki ze zdjęciami nie powinny przekraczać 15MB. Zalecana rozdzielczość wynosi min. 300 dpi. Zgłoszenie do konkursu polega na rejestracji w systemie zgłoszeniowym, podaniu danych osobowych, złożeniu oświadczeń oraz przesłaniu plików fotograficznych wraz z tytułami i opisami matematycznymi za pomocą elektronicznego systemu zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej.
Wszystkie szczegóły na temat zgłaszanych prac, a także praw autorskich dostępne są w regulaminie konkursu.

Spośród uczestników konkursu jury, w skład którego wejdą przedstawiciele Uniwersytetu Szczecińskiego, Akademii Pedagogiki Specjalnej, Polskiego Towarzystwa Matematycznego, Związku Polskich Artystów Fotografików oraz dydaktycy matematyki, wybierze laureatów oraz wytypuje prace wyróżnione. Fotografie wykonane przez laureatów wyróżnionych w konkursie zostaną opublikowane z podaniem ich danych osobowych. Autorzy tych prac otrzymają pamiątkowe dyplomy, upominki reklamowe Uniwersytetu Szczecińskiego i inne nagrody ufundowane przez sponsorów i partnerów konkursu.