OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA - KONKURS MAM PRAWO DO SWYCH PRAW

20 listopada przypada Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.

Najważniejszym dokumentem określającym prawa dziecka jest Konwencja Praw Dziecka, która została uchwalona 30 lat temu i podpisana przez 193 państwa. Konwencja o Prawach dziecka to międzynarodowa umowa opisująca twoje prawa. Państwa, które ją podpisały, muszą przestrzegać zawartych w nich praw.

Wszystkie prawa zawarte w tej konwencji przysługują ci, dopóki jesteś dzieckiem, czyli do ukończenia 18 roku życia.

Prawa, o których jest mowa w tej konwencji, mają wszystkie dzieci, bez wyjątku. Wszystkie dzieci są równe wobec prawa i nikogo nie można dyskryminować.

Pamiętaj.  Jeżeli dzieje ci się coś złego porozmawiaj o tym z pedagogiem szkolnym albo ze swoim wychowawcą lub zadzwoń na bezpłatne numery telefonów zaufania.

Korzystając z własnych praw, nie możesz ograniczać praw innych ludzi – kolegów, koleżanek i dorosłych.

Traktuj innych tak, jak sam chcesz być traktowany.

Oprócz praw masz także obowiązki, które powinieneś wypełniać rzetelnie i sumiennie.

KONKURS MASZ PRAWO DO SWYCH PRAW

Drodzy  uczniowie obejrzyjcie zamieszczoną pod tekstem prezentację na temat praw dziecka i weźcie udział w konkursie plastycznym o prawach dziecka.

Warunki uczestnictwa w konkursie:

- zrób samodzielnie plakat lub rysunek o prawach dziecka w dowolnym formacie oraz dowolnej technice plastycznej

- podpisz na odwrocie swoją pracę imieniem i nazwiskiem, wskaż klasę, do której uczęszczasz

- przynieś pracę do gabinetu pedagoga szkolnego do 17.11.2021 do godziny 12.00. Jeżeli będziesz w tym czasie na kwarantannie prześlij pracę elektronicznie na adres pedagog @zsp8poznan.pl

PREZENTACJA

Pedagog szkolny: